Про журнал

Галузь та проблематика

Редколегія збірника публікує статті за спеціальністю 175 – Інформаційно-вимірювальні технології.

Тематичні напрямки, згідно яких редколегія науково-практичного журналу публікує статті:

 - теоретична метрологія (розробка методів вимірювань та випробувань, розробка засобів вимірювальної техніки, теорія оцінювання точності, невизначеностей вимірювань);

- прикладна метрологія (метрологічне забезпечення калібрувальних робіт, метрологічне забезпечення вимірювань на виробництві, обробка результатів та оцінювання невизначеностей вимірювань при випробуваннях, калібруваннях, звіреннях, організація та проведення міжлабораторних порівняльних випробувань, обробка їх результатів);

- законодавча метрологія, стандартизація, удосконалення нормативної бази оцінювання невизначеності вимірювань, валідація методик випробувань та калібрування, акредитація;

- інформаційно-вимірювальні технології ІВТ (інформаціно-вимірювальні системи, теоретичні аспекти та практика впровадження ІВТ в Industry 4.0, автоматизація процесу обробки результатів та оцінювання невизначеності у вимірюваннях; metrology cloud);

- кваліметрія;

- оцінка відповідності продукції, послуг та програмного забезпечення;

- управління якістю;

- особливості навчання питанням метрології та інформаційно-вимірювальних технологій.

До розгляду приймаються раніше не опубліковані статті англійською та українською мовами.

Науково-практичний Журнал «Метрологія та прилади» видається з 2006 року. Включений до Переліку наукових фахових видань України категорії «Б», технічних наук (зі змінами від 26.06.2024 № 920) та до Міжнародної наукометричної бази даних Index Copernicus 08.03.2013.

Журнал «Метрологія та прилади» з 2024 року офіційно є науково-практичним журналом, фундатором якого є Харківський національний університет радіоелектроніки та безпосередньо кафедра Інформаційно-вимірювальних технологій (ІВТ) ХНУРЕ.

Журнал видається два рази на рік у друкованому вигляді (ISSN 2307-2180), зберігається у бібліотеці ХНУРЕ, також видається в електронному вигляді (ISSN електронне 2663-9564) (Open Journal system) веб-сайт https://mi.nure.ua (тека «Архів» https://mi.nure.ua/issue/archive) Всеукраїнської науково-освітньої Асоціації «Уран» https://uran.ua, Наукова-переодика України https://journals.uran.ua .

Процес рецензування

Всі статті, що надходять до редколегії, підлягають зовнішньому та внутрішньому (членами редколегії) рецензуванню.

Унікальність текстів публікацій

Перевіряється за допомогою системи пошуку ознак плагіату StrikePlagiarism

Авторські права

Автори зберігають авторське право, а також надають право журналу публікувати оригінальні наукові статті, що містять результати експериментальних і теоретичних досліджень і не знаходяться на розгляді для опублікування в інших виданнях.

Автор при подачі статті в редколегію  Науково-практичного журналу «Метрологія та прилади» засвідчує (шляхом заповнення, підписання та подання до редколегії разом зі статтею документу «Згода на відкриту публікацію статті та оприлюднення персональних даних» див. стор.10  "Настанови для авторів" або файл “Згода на відкриту публікацію в MI.doc” на сайті журналу в розділі «Інформація для авторів») що поданий матеріал:

- не порушує авторських прав інших осіб або організацій;

- не був опублікований раніше у інших видавництвах та не був поданий до публікації у інші видання.

Вартість публікації

Прийняття, розгляд, рецензування, передвидавнича обробка, верстка статей – здійснюється на безоплатній основі, плата стягується виключно за друк Збірника: 70 грн. за одну сторінку в форматі Збірника.

Що дає автору (метрологу, науковцю, викладачу вишу, аспіранту, студенту) публікація статті у Науково-практичного журналу «Метрологія та прилади»?

Зробивши публікацію у Науково-практичному журналі «Метрологія та прилади» автор офіційно отримує

- підтвердження результатів виконання Науково-дослідних робіт;

- обґрунтування та підтвердження досліджень в рамках магістерських та кандидатських, докторських робіт.

- автор підвищує свій науковий статус, підвищує свої науко-метричні показники;

- автор (викладач) забезпечує виконання вимог МОНУ щодо Кількості підтвердженних видів чи результатів діяльності викладача (п.1 Наявність не менше п’яти публікацій у періодичних наукових виданнях, що включені до переліку фахових видань України…)

- автор (студент, магістрант) отримує право на вступ до аспірантури, виконавши одну з важливих вимог - наявність Переліку наукових робіт.

- автор вносить корисний внесок шляхом обміну досвідом щодо підвищення ефективності практичних метрологічних робіт в калібрувальних, випробувальних, вимірювальних лабораторіях підприємств та організацій.

Журнал індексується у Національній бібліотеці України імені В.І. Вернадського, у пошукових системах Google Scholar та ICI World of Journals.